Grupy nocujące w schronisku mogą liczyć na bezpłatną pomoc licencjonowanego przewodnika miejskiego (pracownika schroniska) w planowaniu pobytu oraz oprowadzaniu po Łodzi. Po zarezerwowaniu miejsc, należy skontaktować się z przewodnikiem, ustalić program zwiedzania i jeżeli przewodnik nie oprowadza w tym terminie innej grupy, umówić się na zwiedzanie. Oferta ważna w dni powszednie oraz w soboty do południa.

Kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.,  tel. 42 630 66 80

Przykładowe trzydniowe programy zwiedzania dla różnych grup wiekowych:

                

Zapraszamy też do skorzystania z krótszych (ok. 1,5 h), wycieczek, które uzupełnią zaplanowany przez Państwa pobyt.

Wycieczki są zgodne z podstawą programową kształcenia ogólnego dla przedszkoli, szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.


Ponadto w schronisku przy ul. Legionów 27 można zaplanować wieczorne oglądanie filmu w sali konferencyjnej, która wyposażona jest w multimedialny projektor. Idealnym uzupełnieniem łódzkich wycieczek jest „Ziemia Obiecana” Andrzeja Wajdy, której skróconą i poprawioną cyfrowo wersję (2000 r.) posiadamy w schronisku. Dostępne są także „Powidoki", „Nasze Miasto Łódź" oraz „Przebój - Aleksy Rżewski".