Obiekt Schroniska przy ul. Zamnhofa 13 w Łodzi

Obiekt Schroniska przy ul. Ludwika Zamenhofa 13 (tel.: +48 42 636-65-99 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.) posiada 49 miejsc noclegowych i mieści się w dziewiętnastowiecznej kamienicy czynszowej, gruntownie zrewitalizowanej w ramach programu MIA100 Kamienic. Wszystkie pokoje w Schronisku zostały wyremontowane i otrzymały nowoczesny wygląd w latach 2017 - 2019.

Posiadamy 49 miejsc noclegowych, w 22 pokojach:
5 pokoi jednoosobowych
9 pokoi dwuosobowych
6 pokoi trzyosobowych
2 pokoje czteroosobowe

Pokoje znajdują się na drugim i trzecim piętrze budynku i są wyposażone w umywalki, wygodne łóżka, szafki nocne, lampki, telewizory, radio, szafy, stoliki i krzesła. Pełen węzeł sanitarny znajduje się na korytarzach i dodatkowo na parterze.

Do dyspozycji gości pozostaje:
● jadalnia, sala szkoleniowa do 40 osób
● w pełni wyposażona kuchnia samoobsługowa
● WiFi
● pralnia turystyczna
● przechowalnia bagażu,
● ogród wewnętrzny parking dla samochodów osobowych
● gry edukacyjne, foldery, broszury, przewodniki po Łodzi i okolicach

Serdecznie zapraszamy turystów indywidualnych i grupy zorganizowane. Osoby przyjeżdżające do Łodzi w celach turystycznych, edukacyjnych na kursy, szkolenia, konferencje, na wydarzenia kulturalne, sportowe, bądź w celach biznesowych, czy prywatnych. Do najpopularniejszej i tętniącej życiem ulicy Piotrkowskiej można się dostać w zaledwie 5 minut pieszo.

Dla grup zorganizowanych Schronisko nieodpłatnie oferuje pomoc w organizacji pobytu (planuje pobyt, zamawia bilety wstępu), świadczy usługi przewodnickie. W placówce nieodpłatnie prowadzone są zajęcia edukacyjne na temat historii, kultury Łodzi i regionu, po uprzednim uzgodnieniu. Email kontaktowy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przykładowe propozycje tras turystycznych znajdą państwo w zakladce EDUKACJA:

W Schronisku można nabyć legitymację członkowską PTSM po uprzednim umówieniu (tel. 42 636-65-99). Więcej informacji na temat członkostwa w PTSM i IYHF na stronie internetowej www.ptsm.org.pl oraz www.hihostels.com

Schronisko posiada status placówki oświatowej, spełnia wysokie standardy dot. p.poż. bezpieczeństwa, higieny.