Przystanek Grotniki

W czerwcu bieżącego roku Schronisko zorganizowało projekt edukacyjny w naszym ośrodku w Grotnikach, finansowany przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta, a skierowany do VIII klas łódzkich szkół podstawowych. Obecnie przeprowadzamy jego drugą część. Tym razem odbiorcami są pierwsze klasy szkół ponadpodstawowych.

Jaki był cel projektu?

Po doświadczeniach związanych z zamknięciem szkół, widzieliśmy potrzebę podjęcia działań mających na celu rozwijanie kompetencji społecznych dzieci i młodzieży, niwelowanie społecznych i emocjonalnych skutków nauki zdalnej. Brak kontaktu
z drugim człowiekiem dotknął nas wszystkich, dlatego też, choćby w małym stopniu podjęliśmy próbę nadrobienia straconego czasu, i spędzenia go wspólnie w pięknym, zielonym otoczeniu.

Co zawiera program?

nocleg, posiłki (obiad, ognisko z kiełbaskami, śniadanie), zorganizowaną grę terenową, możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu i obcowania z przyrodą.

Szczegóły programu:

  • Grupa może liczyć nie więcej niż 30 uczniów + opiekunowie
  • Transport jest organizowany przez szkołę we własnym zakresie
  • Każda szkoła może zgłosić dwie klasy (na jeden termin)
  • Terminy można uzgadniać telefonicznie dniach 6, 7 września w godzinach 9:00 -15:00

dzwoniąc pod nr tel. 42 630-66-80

  • Przy zapisywaniu decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Warunkiem uczestnictwa szkoły jest wypełnienie karty zgłoszenia i przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

(edit. rekrutacja została zakończona)

Edycja czerwcowa, podsumowanie:

W pierwszej części edycji Przystanku Grotniki wzięło udział 9 szkół podstawowych z 21 klas. W sumie przyjechało do naszego ośrodka 334 uczniów i 30 nauczycieli.