- Деталі
Przystanek Grotniki
W czerwcu bieżącego roku Schronisko zorganizowało projekt edukacyjny w naszym ośrodku w Grotnikach, finansowany przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta, a skierowany do VIII klas łódzkich szkół podstawowych. Obecnie przeprowadzamy jego drugą część. Tym razem odbiorcami są pierwsze klasy szkół ponadpodstawowych.
Jaki był cel projektu?
Po doświadczeniach związanych z zamknięciem szkół, widzieliśmy potrzebę podjęcia działań mających na celu rozwijanie kompetencji społecznych dzieci i młodzieży, niwelowanie społecznych i emocjonalnych skutków nauki zdalnej. Brak kontaktu
z drugim człowiekiem dotknął nas wszystkich, dlatego też, choćby w małym stopniu podjęliśmy próbę nadrobienia straconego czasu, i spędzenia go wspólnie w pięknym, zielonym otoczeniu.
Co zawiera program?
nocleg, posiłki (obiad, ognisko z kiełbaskami, śniadanie), zorganizowaną grę terenową, możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu i obcowania z przyrodą.
Szczegóły programu:
- Grupa może liczyć nie więcej niż 30 uczniów + opiekunowie
- Transport jest organizowany przez szkołę we własnym zakresie
- Każda szkoła może zgłosić dwie klasy (na jeden termin)
- Terminy można uzgadniać telefonicznie dniach 6, 7 września w godzinach 9:00 -15:00
dzwoniąc pod nr tel. 42 630-66-80
- Przy zapisywaniu decyduje kolejność zgłoszeń.
- Warunkiem uczestnictwa szkoły jest wypełnienie karty zgłoszenia i przesłanie na adres: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
(edit. rekrutacja została zakończona)
Edycja czerwcowa, podsumowanie:
W pierwszej części edycji Przystanku Grotniki wzięło udział 9 szkół podstawowych z 21 klas. W sumie przyjechało do naszego ośrodka 334 uczniów i 30 nauczycieli.
- Деталі

- Деталі
KOLONIE W GROTNIKACH
Rok szkolny za pasem, ale my nadal wspominamy kolonie, na które przyjechały dzieci z łódzkich szkół zamieszkujące obszary rewitalizowane, wychowujące się w trudnych warunkach materialnych i życiowych, czy też objęte pieczą zastępczą. Kolonie były finansowane przez Miasto Łódź, a opiekunowie tylko w niewielkim stopniu partycypowali w kosztach wypoczynku. Schronisko przygotowało szereg atrakcji, co było o tyle istotne, iż prawdopodobnie dla wielu uczestników, był to jedyny wyjazd podczas tegorocznych wakacji.
Nasze dwa obiekty w Grotnikach odwiedziło w sumie 240 łódzkich dzieci w czasie czterech turnusów. Podczas wakacji pogoda dopisywała, czasem nawet aż za bardzo. Na szczęście w obiekcie przy ul. Sosnowej cały czas dostępny był basen i można było się schłodzić pod czujnym okiem ratownika. Koloniści korzystali też z chłodu lasu, z boisk, stołów do ping ponga dostępnych na terenie ośrodka. W krótkich chwilach tęsknoty dzieci mogły się przytulić do naszych psów, które chętnie i ochoczo reagowały na potrzeby dzieci.
Program kolonii był bardzo bogaty. Nie brakowało konkursów, gier terenowych, zawodów sportowych, dyskotek oraz ognisk. Ponadto, każda grupa miała możliwość spotkania z leśnikiem z Nadleśnictwa Grotniki, policjantami ze Zgierza, a także uczestniczyła w warsztatach Fundacji Edukacyjnej Siłaczka, podczas których zdobiono specjalne ekotorby, czerpano papier. Były także wycieczki autokarowe, wśród których chyba najlepszym powodzeniem cieszył się pobyt w jednostce wojskowej w Leźnicy Wielkiej i to nie tylko dlatego, że można było obejrzeć wojskowy sprzęt i przymierzyć wyposażenie. Prawdziwym hitem był tunel aerodynamiczny służący do treningów skoków spadochronowych wraz z demonstracją jego możliwości. Oprócz tego koloniści odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne w Konarzewie oraz wzięli udział w zajęciach przyrodniczo-edukacyjnych w Michałówce.
Było dużo dobrej zabawy i mamy nadzieję, że dzieci wyjechały od nas z dobrymi wspomnieniami i wrócą tu w przyszłym roku.



